Baden-Württemberg

 
Map of Baden-Wuerttemberg

تاریخچه بادن-وورتمبرگ

بادن-وورتمبرگ (به آلمانی: Baden-wurttemberg) یکی از شانزده ایالت آلمان است. پایتخت این ایالت شهر اشتوتگارت است. بادن-وورتمرگ با مساحتی حدود 35،752 کیلومتر مربع، سومین ایالت بزرگ آلمان به شمار می آید. بادن-وورتمبرگ استانی در جنوب غربی آلمان واقع در شرق راین است که با فرانسه مرز تشکیل می دهد.می باشد بادن-وورتمبرگ از قلمروهای تاریخی بادن، پروس هونسلرن، وورتمبرگ و همچنین بخشهایی از ساوابیا تشکیل شده است.
در سال 100 میلادی، امپراطوری روم به وورتمبرگ حمله کرد و آن را اشغال نمود. در نتیجه طول قرن سوم میلادی، آلامانها رومیان را مجبور به عقب نشینی به غرب رودخانه های راین و دانوب کردند.
در سال 496 میلادی آلمان ها توسط تهاجم فرانکی به رهبری کلوییس اول شکست خوردند. بعد از تشکیل روم مقدس بیشتر مردم این منطقه گرایش به سمت کاتولیک ها داشتند با وجود این که شمال آلمان تحت تاثیر پروتستان ها بود.
شهرهای مهم این ایالت عبارتند از: اولم
توبینگن
فرایبورگ
کارلسروهه
مانهایم
هایدلبرگ
.
Baden-Wurttemberg (1)

صنعت در بادن-وورتمبرگ

بادن-وورتمبرگ پس از تاسیس در عرض چند سال به یکی از ایالت های پیشرفته ی آلمان بدل شد. درآمد متوسط شاغلان در این ایالت، به طور نسبی بالاتر از سایر ایالت ها است و نرخ بیکاری، در سال 2008 پایین ترین نرخ بیکاری آلمان بود. همچنین بادن-وورتمبرگ در رشته های فناوری های صنعتی و به ویژه توسعه و تحقیق، یکی از مبتکرترین مناطق اروپاست. یکی از شرکت های بزرگی که در ایالت بادن-وورتمبرگ هست آئودی، (به آلمانی: Audi) شرکت خودروسازی آلمانی و تولیدکنندهٔ خودروهای لوکس است، که دفتر مرکزی آن در شهر اینگولشتات، ایالت بایرن، آلمان قرار دارد و مدل‌هایش را در ۹ کارخانه، که در ۸ کشور اروپایی مستقر می‌باشند، تولید می‌نماید.
شرکت آئودی در تاریخ ۱۶ ژوئیه ۱۹۰۹ توسط آگوست هورش و در شهر تسویکاو، آلمان تأسیس شد. این شرکت از سال ۱۹۶۴ یکی از زیرمجموعه‌های گروه فولکس‌واگن به‌شمار می‌آید.
آئودی همراه با مرسدس بنز و ب ام و سه خودروساز مشهور و لوکس آلمانی هستند و به‌عنوان پرفروش‌ترین خودروسازان لوکس جهان، شناخته می‌شوند. سهام شرکت خودروسازی آئودی در بازار بورس فرانکفورت معامله می‌شود.
BMW-Zentrale

طبیعت در بادن-وورتمبرگ

این ایالت از طبیعت بکر و جادویی‌ای برخوردار است: "جنگل سیاه" با دره‌های عمیق و رمانتیک اش و دو جزیره‌ی گل به نام‌های مین‌آو (Mainau) و رایش‌نآو (Reichenau) هر ساله صدها هزار گردشگر را مسحور می‌کنند. جزیره‌های مین‌آو و رایش‌نآو از سوی یونسکو به عنوان "ارثیه‌ی فرهنگی جهان" به ثبت رسیده‌اند. بزرگ‌ترین دریاچه‌ی آلمان، بُودِن (Bodensee) که محل تلاقی خاک آلمان، سوئیس و اتریش است‌، در این ایالت واقع شده است. خانه‌های قدیمی روستا‌یی این ایالت نیز یکی از جاذبه‌های توریستی بادن‌ــ وورتمبرگ است.
سایت های صومعه های سابق مانند آنهایی که در جزیره ریشنو و در ماولبرون (هر دو میراث جهانی) و همچنین ابی بیبنهاوزن یافت می شود. همچنین جنوبی ترین و خورشیدی ترین شهر آلمان،نزدیک آلزاس و سوئیس یک پایگاه ایده آل برای کاوش در ارتفاعات نزدیک جنگل سیاه است و پایگاه مناسبی برای اسکی در زمستان و کوهنوردی در تابستان است. از جاذبه های دیگر می توان به روستاهای سنتی و دره راین در جنوب بادن اشاره کرد. مسیر یادبود برتا بنز یک مسیر دیدنی 194 کیلومتری از مانهایم ، هایدلبرگ، ویشلو به فورتسهایم است. این مسیر اولین راه طولانی بوده که برتا بنز در آگوست سال ۱۸۸۸ بوسیله اتومبیل طی کرده است‌.
black forrest

دانشگاه بادن-وورتمرگ

دانشگاه دولتی کارآموزی بادن وورتمبرگ (Duale Hochschule Baden-Württemberg) یا (DHBW) اولین موسسه عالی آموزشی در آلمان است که آموزش‌های ضمن اشتغال و مطالعات علمی را ترکیب می‌کند. به همین دلیل پیوند نزدیکی میان آموزش‌های تئوری و عملی ایجاد می‌کند که دو مولفه‌ی اساسی در کارآموزی هستند. این دانشگاه با حدود 34،000 دانشجو، بیش از 9،000 شرکت همکار و بیش از 145،000 فارغ التحصیل، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مؤسسات آموزش عالی در ایالت فدرال بادن وورتمبرگ در آلمان شناخته می‌شود.
دفتر رسمی دانشگاه DHBW درشهراشتوتگارت است. ساختار سازمانی این دانشگاه درآلمان منحصربه فرد است زیرا بر اساس سیستم دانشگاه‌های ایالتی آمریکا بنا شده است و شامل دو بخش مرکزی (دفتر مرکزی DHBW) و محلی (دانشکده و پردیس دانشگاهی) است. تمام برنامه‌های آموزشی هم در سطح ملی وهم در سطح بین المللی معتبر هستند و به عنوان برنامه‌های آموزشی فشرده در سیستم ECTS ارزشی 120 واحدی دارند. علاوه بر این، دانشگاه DHBW برنامه‌های آموزشی تحصیلات تکمیلی را همراه با آموزش‌های ضمن اشتغال به صورت یکپارچه ارائه می‌دهد.

سیتسم کارآموزی

کارآموزی در DHBW ویژگی اصلی کارآموزی ترکیب کردن آموزش‌های تئوری و عملی است. برنامه درسی دانشگاه شامل آموزش عالی و آموزش شغلی در شرکت‌های متعدد است که هدف آن ارائه مهارت‌های علمی و تخصص شغلی است. در این راستا، محتوای آکادمیک کلاس درس با تجربه شغلی در محل کار تکمیل می‌شود، به طوری که شرایط واقعی محیط کار به صورت مداوم اثربخشی کلاس درس را آزمایش می‌کند. و بالعکس. با استفاده از این استراتژی،DHBW مسیری را دنبال می‌کند تا بعد از تحصیلات دانشگاهی، دانشجویان بتوانند وارد بازار کار شوند. این امر به فارغ التحصیلان اجازه می‌دهد تا چالش‌های شغلی را زودتر تجربه کنند و آینده‌ی شغلی را با موفقیت بسازند.
Campus- Gebäude Duale Hochschule Baden-Württemberg Lörrach an der Hangstraße in Lörrach im Bundesland Baden-Württemberg, Deutschland