Bermen

 
lage-states-of-germany-saxony-bremen-landesliga-weser-ems-png-favpng-E1kY1N3JQAk5uaXLZC3bKSsrq

تاریخچه

شهر برمن (به آلمانی: Freie Hansestadt Berman) در قسمت‌های شمالی و متمایل به غرب کشور آلمان قرار دارد و برمن بزرگترین شهر در کنار رودخانه وزر است؛ وزر طولانی ترین رودخانه ای که کاملاً در آلمان جریان دارد و حدود 60 کیلومتر (37 مایل) بالا دست از دهانه آن به دریای شمال می رود و با ایالت نیدرزاکسن احاطه شده است. برمن کوچکترین ایالت آلمان از نظر مساحت و جمعیت می باشد.شهر برمن، یک شهر تجاری و صنعتی است.این ایالت، بیش از 1200 سال قدمت دارد و در بیشتر تاریخ خود، یک شهر مستقل از دولت شهر خود، بوده است.برمن، در گذشته عضو اتحادیه قرون وسطایی هانزا بوده و هنوز هم یکی از مهمترین شهرهای شمال کشور آلمان محسوب می شود.
vintage-historic-photos-of-bremen-germany-circa-1890s-19th-century-01

صنعت

درست است که جمعیت شهر برمن نسبت به بسیاری از شهرهای آلمان کمتر است، اما این شهر از لحاظ اقتصادی نقش حیاتی ای را در بین کل ایالت‌های کشور آلمان بازی می‌کند.پتانسیل صنعتی شهر برمن، به جز صنایع غذایی، به کشتی ها و شرکت های پشتیبانی کننده بستگی دارد. پس از سال 1900 میلادی، اقتصاد برمن به طور فزاینده ای متنوع شد، تامین بازار داخلی و تضمین حمل و نقل کافی برای کشتی های دریایی تاثیر بسزایی در رشد این اقتصاد داشته است. بندر بسیار مهم Bremerhaven هم در این شهر قرار دارد که خود به تنهایی بر اهمیت این شهر از لحاظ تجارت بندرگاهی افزوده است. تاسیسات بندری برمن و برمرهافن که در واقع از نظر اداری و اقتصادی یک واحد را تشکیل می‌دهند، برای کشور آلمان و سپس کل اروپا بسیار حیاتی هستند زیرا به موجب این دو محل، کالاهای وارداتی می‌توانند بدون محدودیت زمانی و بدون تشریفات گمرکی در این بندرگاه وارد و ذخیره شوند. از جمله شرکت های معروف این شهر جاکوبز است، (Jacobs) نام یک برند قهوه میباشد که در سال ۱۸۹۵ توسط یوهان جاکوبز (Johann Jacobs) در کشور آلمان تاسیس شد و در حال حاضر یکی از برند های معروف قهوه در جهان است. این شرکت در زمینه های تولید انواع قهوه و چای فعالیت میکند و انواع قهوه فوری ، اسپرسو ، فیلتر کافی ، کپسول اسپرسو و … توسط شرکت جاکوبز تولید میشود.
jacobs comany

طبیعت

این ایالت دارای آب و هوای معتدل اقیانوسی است ، و این ویژگی باعث شده که گردشگران زیادی برای بازدید از این شهر زیبای آلمانی به آن مراجعه کنند. غیر از اینها، مواردی از جمله موسیقیدان های شهر برمن، سالن شهر، مجسمه ی رولاند، کلیسای جامع سن پیترز، محله ی Schnoor، محل تبادل پنبه و گودال برمن از جمله دیگر نقاط دیدنی شهر هستند .جاذبه های گردشگری برمن در سراسر جهان از شهرت بی نظیری برخوردار است. سالانه گردشگران بسیاری از کشور آلمان بازدید می نمایند. هر یک از شهرهای این کشور، گردشگران را با دنیایی از شگفتی ها بی بدیل مواجه می نمایند. بدون شک برمن، یک انتخاب بی نظیر برای بازدید است. از جمله مناطق دیدنی که میتوان به آن اشاره کرد سالن شهر برمن است(Berman Town Hall) . این ساختمان باشکوه اکنون مقر رئیس شورای شهر و شهردار است. سالن شهر برمن یکی از مهمترین نمونه های سبک معماری گوتیک در اروپا به شمار می آید که در سال 1973 میلادی ساخته شده است. این ساختمان در ماه جولای سال 2004 به فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه شد.
bermen city hall

دانشگاه برمن

این ایالت دارای 7 دانشگاه میباشد که مهمترین آن دانشگاه برمن آلمان (Universitat Berman) در خود شهر است.تعهد آن با عنوان "Stadt der Wissenschaft 2005" (شهر علم 2005) که درباره دانش، سیاست، تجارت و فرهنگ بود، توسط بنیاد علوم آلمان (Stifterverband für die Deutsche Wissenschaft) جایزه گرفت. مطالعاتی که در دنیای دانشگاهی و همچنین در تجارت و صنعت از شهرت بالایی برخوردار است. این دانشگاه یکی از دانشگاه های جوان کشور آلمان محسوب می شود و در سال 1971 تاسیس شده است.این دانشگاه در رشته های مهندسی، علوم انسانی و علوم اجتماعی و علوم طبیعی مشهور است. یکی دیگر از دانشگاه های پرطرفدار برمن دانشگاه خصوصی جاکوبز با بیش از 1500 دانشجو، دوره هایی در مهندسی، علوم انسانی، علوم طبیعی و علوم اجتماعی در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا است. دانشگاه جاکوبز آلمان یک دانشگاه خصوصی است که درتحصیل آن به زبان انگلیسی امکام پذیر است.در این دانشگاه، کلاس ها کوچک هستند، و برای هر دانش آموز یک استاد به عنوان یک مربی شخصی و مشاور آکادمیک عمل می کند. در آموزش و پژوهش، اعضای هیات علمی ما یک رویکرد فرارشته پرداختن به مسائل از دیدگاه های چندگانه را دنبال کنید.

جهت مشاوره ی تحصیلی در آلمان اینجا کلیک کنید.
jc uni bermen