Rheinland Pfalz

 
Locator_map_Rhineland-Palatinate_in_Germany

تاریخچه

ایالت راینلاند-فالتز مدت کوتاهی بعد از جنگ جهانی دوم در ۳۰ آگوست ۱۹۴۶ تاسیس شد. این ایالت در قسمت جنوب غربی آلمان واقع شده است. مساحت این ایالت 19,846 کیلومتر مربع و دارای جمعیت ۴/۰۵ میلیونی است. از نظر جمعیت هفتمین ایالت پرجمعیت آلمان محسوب می شود. ماینتس بزرگترین شهر و پایتخت این ایالت است.
شهرهای بزرگش عبارتند .از: لودویگسهافن، راین، کوبلنز، کوشا و کایزرسلاترن مرکز ایالت راینلاند فالتز شهر ماینتس (Mainz) است. بزرگترین رود این ایالت؛ راین نام دارد که در واقع مرز بین هسن و بادن-وورتمبرگ را شکل میدهد. ۴۲ درصد مساحت ایالت با جنگل پوشیده شده است و بیشترین جنگل را در آلمان دارد. رودخانه اصلی ایالت راین می باشد که از جمله میراث جهانی یونسکو می باشد‌.
basf

صنعت

راینلاند فالتز از نظر صادرات در صدر تمام ایالات آلمان قرار میگیرد.شراب سازی، صنایع شیمیایی، داروسازی و قطعه سازی از صنایع اصلی این ایالت محسوب میشود. یکی از موفق ترین کمپانی های این ایالت، BASF شرکت آلمانی فعال در صنعت شیمی و بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی محصولات شیمیایی در جهان است. گروه BASF زیرمجموعه‌ها و فعالیت‌های شراکتی متعددی در ۸۰ کشور جهان دارد. تأسیس غول شیمیایی آلمانی به قرن ۱۹ و کشف اولین روزنه (جوهر) مصنوعی از قطران زغال سنگ برمی‌گردد که توسط هنری ویلیام پرکین، صنعت‌گر انگلیسی ‌تبار رخ داد.
تحقیق و توسعه از اقدام‌های مهم ابتدایی BASF بود. آن‌ها برای توسعه‌ی هرچه بهتر محصولات، شیمی‌دان‌های متخصص را از سال‌های ابتدایی استخدام کردند. هاینریش کارو سه سال پس از تأسیس به شرکت اضافه شد و مسئولیت مدیریت واحد تحقیقات را بر عهده گرفت. رویکرد مذکور به شکل‌گیری استراتژی تحقیقات داخلی در BASF انجامید که اولین محصولش در سال ۱۸۶۹ مشاهده شد. کارو با همکاری شیمی‌دان‌های اهل برلین، کارل گرابه و کارل لیبرمن، اولین جوهر طبیعی را تولید کرد.
آلیزارین یا جوهر روناس، محصول مصنوعی هم‌تراز با جوهر قرمز بود که از ریشه‌ی گیاه روناس به دست می‌آید. این محصول، اولین فروش‌های بین‌المللی را نیز برای BASF به‌همراه داشت.
base company

طبیعت

۴۲ درصد مساحت ایالت با جنگل پوشیده شده است این ایالت بیشترین جنگل را در آلمان دارد. رودخانه اصلی این ایالت، راین می باشد. دره زیبای میانه راین از جمله میراث جهانی یونسکو است‌. مناظر زیادی وجود دارد که از نظر زیبایی چشمگیر هستند . دره راین با طول 1320 کیلومتر، از سوی سوئیس، از آلمان به هلند می‌رسد.
مشهورترین بخش رودخانه راین، دره میانی راین در آلمان است.این دره در بین شهرهای بینگن و بن قرار دارد.قسمتی از مسیر این دره یک مسیر راه آهن در آلمان است که بخش‌هایی از آن جزو میراث جهانی است.شهر رودزهایم آم راین (Rüdesheim am Rhein) بر روی تنگه‌‌ راین تاسیس شده است و به عنوان میراث جهانی تحت حفاظت سازمان جهانی یونسکو قرار دارد، ویژگی بارز این شهر تعداد زیادی ساختمان نیمه چوبی است که به روش سنتی آلمانی ساخته شده‌‌ اند.( half-timbered)
RhinelandPalatinate-5c25a51d46e0fb0001694e90

دانشگاه های راینلاند-فالتز

مشهور ترین دانشگاهی که در ایالت راینلاند-فالتز وجود دارد دانشگاه یوهانس گوتنبرگ (Johannes Gutenberg-Universitat Mainz) نام دارد که از دانشگاه های تاریخی و بزرگ آلمان است و در شهر ماینتس در ایالت راینلاند-فالتز قرار دارد. یکی از خصوصیات مهم دانشگاه گوتنبرگ پژوهش محوری میباشد که باعث میشود دانشجو از طریق پژوهش یاد بگیرد. شعار دانشگاه گوتنبرگ "ایجاد افراد مناسب برای آینده" هست و نشان دهنده ی برنامه های هدفمند این دانشگاه میباشد.
این دانشگاه با بلند پروازی ها و جدیدترین تجهیزات تحقیقاتی به عنوان بخشی از دانشگاه های برتر در پروژه های مبتکرانه بوده که تا سال 2017 نزدیک به 50 میلیون یورو سرمایه گذاری به ارمغان آورده.
از دانشگاه های فنی ایالت راینلاند-فالتز TU KAISSERSLAUTERN اشاره کرد.این دانشگاه از زمان تاسیس آن در سال ۱۹۷۰ به عنوان تنها دانشگاه فنی و مهندسی در راینلاند – فالتز ، TU شهرت قابل توجهی کسب کرده است . با حدود ۱۴۲۰۰ دانش آموز در دوازده رشته دانشگاه کایزرسلاوترن دارای مدیریت خوب و سرویس دهی عالی و قابلیت تماس نزدیک با استادان است . مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر به عنوان دو دوره فارغ التحصیلی جداگانه با جهت گیری فنی متفاوت ارائه می شود . دوره کارشناسی طی 4 مستر ارائه می شود و پس از آن توسط برنامه graduate با تخصص فنی در یکی از هفت رشته دنبال می شود.
Johannes Gutenberg-Universitat Mainz