خوابگاه دانشجویی در آلمان

به طور کلی متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه های آلمان را دارند، باید قبل از ورود به این کشور مقدمات لازم جهت تهیه خوابگاه دانشجویی در آلمان را فراهم کنند. در واقع متقاضیان با اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر در آلمان و اخذ تاییدیه از دانشگاه می توانند قبل از ورود به آلمان خوابگاه دولتی یا خصوصی و یا خانه و آپارتمان برای محل اقامت را رزرو کنند.
خوابگاه-دانشجویی-در-آلمان

خوابگاه های دانشجویی در آلمان

خوابگاه دانشجویی در آلمان یا Student halls of residence گزینه بسیار مطلوب و اقتصادی است اما تعداد آنها محدود می باشد. دانشجویان سال اول و دانشجویان خارجی بیشترین متقاضیان خوابگاه های دانشجویی در آلمان را تشکیل می دهند. علاوه بر جذابیت هزینه ای این خوابگاه ها، دانشجویان خارجی به خاطر فرصت معاشرت با دانشجویان فرهنگ های مختلف و تقویت بیشتر مهارت زبانی خود این خوابگاه ها را انتخاب می کنند. معمولا در سایت studentenwerk در شهری که در آن دانشگاه میروید میتوانید نسبت به رزرو خوابگاه اقدام کنید.

مراحل درخواست خوابگاه دانشجویی در آلمان

متقاضیان ایرانی پس از دریافت پذیرش تحصیلی و اخذ نامه تاییدیه از دانشگاه مورد نظر در آلمان می توانند برای درخواست خوابگاه دانشجویی در آلمان اقدام کنند. مراحل درخواست خوابگاه های دانشجویی در آلمان عبارت است از:
*اخذ پذیرش تحصیلی از رشته مورد نظر در دانشگاه آلمان (جهت ارائه به سفارت)
*ثبت نام در دانشگاه مورد نظر در آلمان (ارائه ی مدارک به دانشگاه مورد نظر)
*ارائه درخواست خوابگاه دانشجویی از طریق وب سایت انجمن دانشجویی در شهر دانشگاهی مورد نظر
*دریافت ایمیل تایید کننده مدارک مورد نیاز متقاضی
*ارائه مهلت برای ارائه تاییدیه پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر
*نشان دادن تاییدیه پذیرش تحصیلی متقاضین
*دریافت ایمیل برای انتظار اخذ خوابگاه در مدت زمان 4 تا 8 هفته
*دریافت ایمیل پیشنهاد خوابگاه دانشگاه مورد نظر
* مهلت برای پرداخت هزینه اجاره بهای خوابگاه
Wohnung_Kempten_Reichlinstr
<

خوابگاه های اشتراکی یا WG

متقاضیان تحصیل در آلمان می توانند قبل از سفر به آلمان خوابگاه های اشتراکی را اجاره و یا رزرو کنند. در واقع این سالن های اقامتی که همچون پانسیون در آلمان می باشند،مجموعه ای از آپارتمان هاست که معمولا در مسیر میان دانشگاه ها و مراکز شهر ساخته می شوند. بزرگترین سالن اقامت در آلمان سالن Waldhauswegاست که دارای 323 آپارتمان است که اسکان مقرون به صرفه ای را برای افراد مختلف، زوج ها و خانواده های دارای کودک فراهم می سازد. تمامی سالن ها علاوه بر امکانات زندگی روزمره، به دیش های ماهواره ای مخصوص و اینترنت نیز مجهز می باشند.

در رابطه با اجاره خانه همیشه دو اصطلاح به کار برده میشود:

اجاره ی سرد یا کالت میته (Kaltmiete) و اجاره ی گرم یا (Warmmiete)اجاره ی سرد یا کالت میته (Kaltmiete) : یعنی هزینه ای که در قرارداد شما مشخص شده است فقط به عنوان کرایه ی خانه خواهد بود و هزینه های جانبی دیگر مثل هزینه ی آب و برق را به صورت جداگانه موظف به پرداخت هستید.


اجاره ی گرم یا وارم میته (Warmmiete) : یعنی هزینه ی ماهیانه ای که شما به مالک پرداخت می کنید شامل هزینه ی اجاره،آب، برق و … است و هزینه ای دیگری لازم نیست پرداخت کنید.
خوابگاه-دانشجویی-در-آلمان

هاستل ها

متقاضیان مهاجرت تحصیلی به آلمان که در بدو ورود به این کشور نتوانسته اند محل اسکان مناسب و کم هزینه را پیدا کنند، می توانند در هاستل اقامت کنند. هزینه اجاره و رزرو هتل در آلمان برای دانشجویان بالا می باشد و اقامت موقت در هاستل راه حل موقتی مناسبی است. هاستل ها نیز دارای رده های قیمتی متفاوت هستند. بهتر است قبل از رفتن به آلمان نگاهی به هاستل های نزدیک دانشگاه بیاندازید و قبل از رفتن رزرو خود را انجام دهید.

نکته ی مهم

یافتن یک سرپناه آن هم در بازار املاک آزاد آلمان برای دانشجوی خارجی کاری به غایت سخت و مشکل می باشد. یکی از وظایف مشاوران و متخصصان اخذ پذیرش در موسسه ی سخن آوران رزرو محل اقامت دانشجویی و اجاره پانسیون در آلمان برای متقاضیان تحصیل در این کشور می باشد. موسسه ی سخن آوران تنها نماینده ی رسمی آکادمی دیوان ماربورگ در کشور آلمان است. متخصصین ما در کشور آلمان با آگاهی از آخرین قوانین اجاره و رزرو خوابگاه دانشجویی و یا پانسیون در آلمان در تهیه اقامتگاه دانشجویی در آلمان برای متقاضیان همه تلاش خود را به کار می بندند.
به دلیل اینکه تعداد متقاضیان برای درخواست خوابگاه دانشجویی بسیار زیاد است. پس اینکه شما چه زمانی اقدام می کنید بسیار مهم خواهد بود.
Studentenwerk_Hannover_Verwaltung
Wohnung Lechbrücke
csm_Eingang_Studentenhaus__CR__Veronika_Günther__elementare_teilchen2_4d2cfcb24d
603_0c45a1e3908772f65a79c7c1b551b849_1920x1080