دانشگاه های آلمان

بودجه اکثر دانشگاه‌ها در آلمان توسط دولت تأمین می‌شود و شما هیچ شهریه‌ای برای دوره‌های کارشناسی یا اکثر دوره‌های کارشناسی ارشد نباید پرداخت کنید. ممکن است برای برخی از رشته‌های کارشناسی ارشد شهریه وجود داشته باشد، اما در مقایسه با کشورهای دیگر زیاد نیست.

 

 

مراکز آموزش عالی مختلفی در آلمان وجود دارد. دانشگاه (Universität)، دانشگاه‌های علمی کاربردی (Fachhochschule) و مراکز آموزش عالی رشته‌های هنر که همگی در سیستم آموزشی آلمان معتبر هستند.اینکه چه دانشگاهی را انتخاب کنید بستگی به رشته تحصیلی شما و میزان هزینه ای که در نظر گرفتید دارد.برای مثال هزینه زندگی در شهرهای بزرگ قطعا بیشتر خواهد بود پس بین 2 دانشگاهی که رشته شما را دارند برای هزینه کمتر بهتر است دانشگاهی را انتخاب کنید که در شهر کوچکتری قرار دارد.

 

ماربورگ یکی از مناسب ترین شهرهای آلمان با 75 هزار نفر جمعیت و نزدیک به 27 هزار دانشجو هست. این شهر دقیقا در مرکز آلمان قرار گرفته که دسترسی بسیار خوبی به همه شهرها دارد و در مجاورت فرانکفورت که دارای مهمترین فرودگاه بین المللی در اتحادیه اروپا می باشد، این شهر دارای دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی مناسبی میباشد. این شهر دارای دانشگاه‌ها و مؤسسات تحقیقاتی مناسبی میباشد.هزینه پایین زندگی در ماربورگ یکی دیگر از نقاط قوت این شهر برای زندگی دانشجویان است. ماربورگ به نسبت شهرهای بزرگ دیگر مانند مونیخ و برلین، شرایط مقرون به صرفه برای زندگی دانشجویی کسب کرده است.

 

 

 

🔺دریافت پذیرش فوری دانشگاهی در کمتر از 10 روز از طریق آکادمی دیوان ماربورگ در آلمان🔺

در صورتی که تصمیم شما برای ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه های آلمان جدی است، پیشنهاد می‌کنیم که ابتدا بررسی‌های لازم را برای انتخاب مقصد تحصیلی و دانشگاه خود انجام دهید تا بتوانید دانشگاهی را برگزینید که برای ادامه تحصیل شما مناسب باشد. 

در این مقاله بهترین دانشگاه‌ها در آلمان برای دانشجویان خارجی را مورد بررسی قرار خواهیم داد. برخی از بهترین دانشگاه‌ها در آلمان دارای شرایطی هستند که ممکن است تحصیل در آنها برای شما به عنوان یک دانشجوی خارجی مناسب نباشد. در حالی که دانشگاه‌های بسیاری در آلمان وجود دارند که شرایط و امکانات خوبی را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کنند و تحصیل در آنها برای دانشجویان خارجی مقرون به صرفه‌تر و مناسب‌تر است.

 ادامه تحصیل در یک دانشگاه برتر آلمانی می‌تواند موفقیت‌های تحصیلی بسیاری را برای شما رقم بزند. از طرفی دیگر فارغ‌التحصیلی از یک دانشگاه خوب آلمانی آینده‌ی کاری شما را تا اندازه‌ی زیادی تضمین می‌کند. چرا که با داشتن یک مدرک تحصیلی معتبر می‌توانید به راحتی وارد بازار کار شده و از دانش و تجربه‌ای که در حین تحصیل کسب کرده‌اید، به صورت عملی استفاده کنید و درآمد خوبی نیز داشته باشید.

موسسه QS، یکی از وب‌سایت‌های معتبر و مطرح در زمینه ارزیابی و رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان است.آلمان در جدید‌ترین رتبه‌بندی QS در سال ۲۰۲۱ دارای ۴۵ دانشگاه است. 

برای مشاوره ی تحصیلی در آلمان اینجا کلیک کنید.

 

 

 

 

 

آلمان تنها یک گزینه مناسب برای افرادی که به دنبال ادامه تحصیل هستند، نمی باشد، بلکه آن‌هایی هم که در دنیای کسب‌وکار هستند، می توانند این کشور را مورد توجه قرار دهند.آلمان بزرگترین شریک تجاری ایالات متحده است و همه چیز از اتومبیل و دستگاه‌های ماشینی گرفته تا محصولات شیمیایی و فلزات
 را صادر می‌کند.همچنین طبق قانون 2020 افرادی که دارای مدرک دیپلم هستند این فرصت را دارند تا با دانستن زبان آلمانی در دوره های کارآموزی (Ausbildung) شرکت کرده و در کنار آموزش به صورت تئوری و عملی از حقوق ماهیانه نیز برخوردار شوند.

   دوره های فنی آلمان که شما را برای ورود به بازار کار آماده میکند. کلیک کنید ⇒

جهت مشاوره و کارآموزی با شماره ی 36688798-031 تماس حاصل فرمایید.

جهت مشاوره و کاریابی در آلمان، اینجا کلیک کنید.

 

 

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ دومین دانشگاه پرجمعیت در کشور آلمان به شمار می‌آید.  این دانشگاه دانشجویان خارجی را نیز پذیرش می‌کند. باید بدانید که حدود ۱۳ درصد از دانشجویان دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ را دانشجویان خارجی تشکیل می‌دهند. این دانشگاه افتخارات زیادی را در طول تاریخ از آن خود کرده است. برای مثال ۴۲ جایزه‌ی نوبل به محصلان و فارغ‌التحصیلان این دانشگاه اعطاء شده است.تا اواخر قرن هجدهم

این دانشگاه اهداف و آموزش‌های اصلی خود را روی علوم طبیعی متمرکز کرده بود و از میانه‌های قرن ۱۹ این دانشگاه اختراعات، نوآوری‌ها و پژوهش‌های بسیار مفیدی را به جهان عرضه کرده است.

دانشگاه های آلمان

 

 

 

دانشگاه فنی مونیخ ( Technical University of Munich )

این دانشگاه که در سال ۱۸۶۸ به عنوان مرکز آموزش علوم طبیعی ایالت بایرن کشور آلمان تاسیس شده، هم‌اکنون ۱۵ دانشکده دارد و بیش از ۴۱۰۰۰ نفر در آن مشغول به تحصیل هستند. دانشگاه فنی مونیخ تنها دانشگاه دولتی کشور آلمان به شمار می‌آید که به رشته‌های علوم و فناوری اختصاص داده شده است. در ابتدا این دانشگاه اهداف و آموزش‌های اصلی خود را بر پایه‌ی علوم مهندسی متمرکز کرده بود اما با گذشت زمان برنامه‌های تحصیلی دیگری مانند علوم طبیعی، علوم اجتماعی، کشاورزی، صنایع غذایی و پزشکی نیز ارائه داده شدند. امروزه شاخه‌های تخصصی مهندسی و فناوری اطلاعات در دپارتمان‌های این دانشگاه تدریس می‌شوند.

از سال ۱۹۲۷ تاکنون ۱۷ جایزه‌ی نوبل به اعضای این دانشگاه در شاخه‌های فیزیک، شیمی و پزشکی تعلق یافته است. در سال ۲۰۰۱ این دانشگاه شعبه‌ی دیگری با عنوان TUM Asia در آسیا و کشور سنگاپور تاسیس کرد.

.این دانشگاه امکان ادامه تحصیل برای دانشجویان خارجی آسیایی را فراهم می‌کند