آزمون تست داف (TestDaf)TestDaF-Logo
 

برای تحصیل یا کار در آلمان

مثل هر کشور دیگری لازم هست به زبان اون کشور مسلط باشیم. آزمون تست داف یکی از معتبر ترین آزمون ها جهت ورود به کشور آلمان هست، البته این آزمون به دلیل سطح بالایی که دارد بیشتر برای کسانی که میخواهند از طریق پذیرش تحصیلی وارد کشور آلمان شوند توصیه میشود. شما با هر سن و هر شرایط تحصیلی میتونید توی این آزمون شرکت کنید، اما مسلما برای بدست آوردن نتیجه خوب، بهتر هست تا دانش زبان آلمانی شما در سطحی خوب یا پیشرفته باشد. سوالات آزمون تست داف در شهر هاگن آلمان طراحی و تصحیح می گردد و همزمان در مراکز رسمی و مجاز 80 کشور دیگر نیز برگزار می شود. در طی آزمون همه ی زبان آموزان به سوالات یکسانی پاسخ میدهند که دشواری آن ها یکسان است.
آزمون تست داف دارای 4 بخش هست:
. مهارت خواندن
.مهارت نوشتن
.مهارت مکالمه
.مهارت شنیداری
که بعد از آزمون نمره های جداگانه ی هر کدام را دریافت خواهید کرد. مضمون تمامي بخشهاي آزمون تست داف مربوط به مطالب علمي مورد نياز، مسائل روزمره مراكز آموزش عالي و دوره تحصيلي مي باشد. در نتيجه تست داف مهارتهاي لازم در زبان آلماني را براي تحصيل در دانشگاههاي آلمان مي آزمايد. نمرات کلی آزمون به این صورت سطح بندی میشود:
سطح تست داف 5 (TDN 5)
سطح تست داف 4 (TDN 4)
سطح تست داف 3 (TDN 3)

كارنامه آزمون تست داف

براي تمامي مراكز آموزش عالي آلمان معتبر است اگر شما سطح تست داف 4 را دریافت کنید برای ورود به دانشگاه مشکلی نخواهید داشت در نتیجه باید مابقی شرایط را مورد ارزیابی قرار دهید. در بعضي مراكز آموزش عالي آلمان و برخي رشته هاي خاص سطح پایین تر نیز برای ورود کافی میباشد. ضوابط پذيرش دانشجو را هر مركزي بطور مستقل و انحصاري تعيين مي نمايد، بنابراین ضروری است پيش از درخواست پذيرش درباره سطح مورد نياز در دانشگاه مربوطه اطلاعات لازم را كسب نماييد.

شركت در آزمون تست داف در ایران

ميسر است پس مجبور نيستيد تنها براي شركت در يك آزمون به آلمان سفر كنيد. گواهي و كارنامه برايتان درب منزل بین 6 تا 8 هفته ی کاری توسط مركز آزمون ارسال مي شود. در صفحه پشت كارنامه مذكور توضيحات دقيقي درباره جزئيات تواناييهاي زباني در هر بخش آزمون ذكر شده است. بدين ترتيب مي توانيد قبل از سفر به آلمان تمامي مدارك لازم براي درخواست پذيرش از دانشگاههاي آلمان را با هزينه كمتر فراهم كنيد و در زمان خود نيز صرفه جويي كنيد.
لازم به ذکر هست به دلیل همکاری موسسه ی سخن آوران با آکادمی ماربورگ، امکان شرکت در این آزمون برای شما در شهر ماربورگ آلمان نیز فراهم شده است. اکادمی ماربورگ مرکز رسمی امتحانات Telc و TestDaf بوده و هر ماه این آزمون ها را برگزار میکند.
یکی دیگر از نکته های جالب دیگر درباره ی آزمون تست داف وجود دارد این است که، گواهینامه ی این آزمون مادام العمر بوده و تاریخ انقضا ندارد. شما میتوانید جهت ارتقا مدرک خود یا درصورتی که از نتیجه ی آزمون راضی نبودید به صورت نامحدود در این آزمون شرکت نمایید.

نحوه ی زمانبندی و مهارت سنجی آزمون تست داف

testdaf
 

برای آشنایی بیشتر میتونید وارد لینک زیر بشید و توی آزمون آزمایشی تست داف شرکت کنید.
همچنین برای شما چند نمونه از آزمون رو برای دانلود گذاشتیم امیدواریم موفق باشید.