مقدمه

ورزش یک سرگرمی محبوب در آلمان است، هم از نظر تماشای زنده آن و هم از تلویزیون و حتی بازی و مشارکت واقعی. در واقع، چهل میلیون نفر، یعنی تقریباً نیمی از جمعیت آلمان، اعضای یک باشگاه یا سازمان ورزشی هستند. سخن آوران

فوتبال (فوتبال) که در آلمان با نام Fußball  شناخته می شود ، در تمام نقاط کشور بسیار محبوب است و می توان آن را یک ورزش ملی در نظر گرفت. گواهی بر این موضوع، کیفیت مطلق تیم‌هایی است که در بوندسلیگا، لیگ برتر فوتبال حرفه‌ای آلمان، و همچنین تیم ملی که قهرمان اروپا در سال 1996 و جام جهانی 2014 شد، بازی می‌کنند. ورزش های مهیج مثل فرمولا 1، به لطف میراث این کشور در صنعت خودروسازی نیز مانند هاکی روی یخ، هندبال و اسکی در آلمان محبوب است.

ورزش های محبوب در آلمان

ورزش ملی آلمان چیست؟

با وجود ورزش های پرطرفدار در این کشور، تعیین یک "ورزش ملی" دشوار است. با این حال، محبوب ترین ورزش در آلمان هم از نظر مشارکت و هم از نظر تماشاگر، فوتبال است. فوتبال آلمان توسط اتحادیه فوتبال آلمان و بالاتر از آن یوفا اداره می شود که به این معنی است که قوانین بازی با قوانین بریتانیا و بقیه اروپا یکسان است.

بچه ها از سنین پایین فوتبال را شروع می کنند و مردم در طول زندگی از آن لذت می برند. فوتبال زنان در آلمان نیز رو به رشد است. هم لیگ برتر( بوندس لیگا)  و هم تیم ملی مملو از فوق ستاره های جهانی فوتبال هستند. 

فوتبال

لیگ برتر آلمان، بوندسلیگا شاهد مبارزه برخی از تیم های مطرح جهان مانند بوروسیا دورتموند، بایرن مونیخ و بایرن لورکوزن است.

تیم ملی آلمان نیز یکی از بهترین های جهان است که در 4 جام جهانی قهرمان شده و بازیکنانی مانند بکئن بائر، رودی فولر، اندریاس برمه، توماس مولر، اولیور کان و میروسلاو کلوزه را به دنیا معرفی کرده است.

آیا فوتبال در آلمان محبوب است؟

فوتبال بدون شک محبوب ترین ورزش برای مردم در آلمان است. هر هفته ده ها هزار نفر برای تماشای لیگ فوتبال این کشور به ورزشگاه ها می روند. تهیه بلیط بوندسلیگا و بازی های ملی آنقدرها هم آسان نیست، اما به طور قابل توجهی ارزان تر از بلیط های لیگ برتر انگلیس است.

فوتبال همچنین برای بازی کردن بسیار محبوب است و جوانان در مدرسه و همچنین هزاران مینی لیگ از آن لذت می برند. محبوب ترین تیم های ورزشی آلمان در واقع تیم های فوتبال حرفه ای هستند که شامل بایرن مونیخ  و بوروسیا دورتموند می شوند. 

موتوراسپرت / فرمول 1

ورزش های موتوری، به ویژه فرمول 1، یکی دیگر از ورزش های تماشگرپسند محبوب در آلمان است. با توجه به اینکه بسیاری از تیم های برتر خودروسازی فرمول 1 از تولید کنندگان بهترین خودروهای اسپورت آلمانی از جمله BMW، پورشه و مرسدس بنز تشکیل شده اند، پس این تعجب آور نیست. این علاوه بر برخی از مشهورترین رانندگان جهان مانند مایکل شوماخر و سباستین فتل است.

مسابقات جایزه بزرگ آلمان هر ساله در هاکنهایمرینگ یا نوربرگ رینگ به عنوان بخشی از سری مسابقات جهانی فرمول 1 برگزار می شود. گاهی اوقات، جایزه بزرگ اروپا در آلمان نیز در یکی از این مسیرهای مسابقه برگزار می شود. انواع رویدادهای موتوراسپرت در آلمان از جمله فرمول 1، فرمول 2، فرمول 3 و لمان از تلویزیون پخش می شود.

هندبال

هندبال از شمال اروپا سرچشمه گرفت و در نتیجه در سراسر آلمان و همسایگان بالتیک محبوبیت پیدا کرد. برای بسیاری، هندبال بعد از فوتبال "دومین ورزش" آلمان است. با این حال، برخلاف فوتبال یا هاکی روی یخ، بیشترین حضور در مسابقات در واقع در شهرهای کوچکتر اتفاق می‌افتد، جایی که این ورزش‌ها جایگزین این ورزش‌های معروف‌تر به عنوان ورزش اصلی جایگزین می‌شوند.

لیگ هندبال آلمان یکی از بهترین های جهان است و اگر به مسابقه ای می روید، سعی کنید بلیط یکی از بازی های تیم های برتر مانند THW Kiel  یا Rhein-Neckar Löwen  را بگیرید. تیم ملی نیز موفقیت های زیادی کسب کرده است. مشهورترین بازیکن هندبال آلمان در تمام دوران همچنان استفان کرتسشمار است.

بسکتبال

بسکتبال در آلمان نسبتاً محبوب است - عمدتاً به خاطر دو بازیکن آلمانی که در NBA سابقه بازی دارند: دتلف شرمپف و دیرک نویتزکی. بازی های لیگ آلمان با کیفیت ترین بازی های جهان و حتی اروپا نیست، اما جو این بازی ها پرهیجان است و تهیه بلیط نسبتاً آسان است.

درک نویتزکی با اختلاف بسیار، مشهورترین بسکتبالیست آلمانی است. دوران حرفه ای تحسین شده او در سال 1998 آغاز شد، زمانی که او برای دالاس ماوریکس بازی می کرد. نام مستعار او Wunderkind آلمانی است.

اسکی

اسکی در آلمان بسیار بیشتر از ورزش هایی است که مردم محلی برای تماشای آن انتخاب می کنند. با کوه های آلپ در جنوب کشور، دسترسی به اسکی عالی از آلمان آسان است. استراحتگاه های محبوب در نزدیکی بزرگترین کوه آلمان، Die Zugspitze، یافت می شوند. همچنین، سفر به اتریش، سوئیس و ایتالیا همگی از مناطق خاصی از آلمان آسان است.

علیرغم اینکه خانه برخی از رشته های آلپ است، هنوز سوپراستارهای اسکی زیادی از آلمان نیامده اند. بزرگترین نام اما مارکوس واسمیر است که در المپیک 1994 لیلهامر دو مدال طلا کسب کرد.

تنیس

تنیس همیشه بخشی از ورزش ملی در آلمان بوده است، به خصوص در دهه 1990 که بوریس بکر و استفی گراف بر صحنه جهانی این رشته تسلط داشتند. مهم ترین تورنمنت تنیس، مسابقات آزاد آلمان هامبورگ است که از تلویزیون پخش می شود.

رویدادهای بزرگ تنیس از سراسر جهان نیز در آلمان پخش می شود. علاقه به تنیس به عنوان یک ورزش مشارکتی همچنان بالاست و ساکنان آلمان یک باشگاه تنیس محلی و امکانات تنیس را در اکثر شهرها و محله های خود دارند.

دوچرخه سواري

دوچرخه سواری در آلمان هم از نظر تماشای مسابقات بزرگ و هم شرکت در آن به عنوان یک سرگرمی اوقات فراغت محبوب است. با این حال، دوچرخه‌سواری به‌عنوان یک ورزش تماشاگرپسند در حال حاضر به اندازه سال‌های 1970 تا 1990 محبوب نیست. هیچ رویداد دوچرخه‌سواری بزرگی در این کشور وجود ندارد که بتواند با مسابقاتی مانند تور دو فرانس رقابت کند، اما برای کسانی که در غرب آلمان زندگی می‌کنند، برخی از بخش‌های تور دو فرانس در امتداد مرز شرقی فرانسه به راحتی از آلمان قابل دسترسی است، و در برخی از سال‌ها مشاهده شده که تور در واقع از آلمان شروع می شود.

دوچرخه سواری به عنوان یک سرگرمی اوقات فراغت در آلمان رایج است، به ویژه به عنوان وسیله ای برای کشف برخی از مناظر زیبای این کشور. مسیرهای دوچرخه‌سواری اختصاصی متعددی در آلمان وجود دارد، از جمله مسیر دوچرخه‌سواری ساحل بالتیک و مسیر دوچرخه‌سواری البه. در شهرهایی مانند برلین، دوچرخه سواری یک راه محبوب برای جلوگیری از ازدحام در جاده ها و همچنین حفظ تناسب اندام است.

بوکس

آلمان میزبان تعدادی مبارزه بزرگ بوکس است که رویدادهای محبوبی هستند که اغلب استادیوم ها را پر از جمعیت میکند. وقتی صحبت از بوکس به میان می‌آید، آلمان ها را به عنوان «وگاس اروپا» می شناسند. بوکس از سال 1990 به بعد به لطف نام های بزرگی مانند هنری ماسک و مکس اشملینگ در آلمان از رونق زیادی برخوردار شد. با این حال، افرادی که واقعاً مسئول محبوبیت آن هستند، برادران کلیچکو هستند که علیرغم اینکه اصالتاً اوکراینی بودند، حرفه خود و برای مدتی خانه های خود را در آلمان ساختند. مبارزه بزرگ کلیچکو همیشه یک رویداد مهم در آلمان است.

هاکی روی یخ

هاکی روی یخ یک ورزش تماشاگرپسند و محبوب در آلمان است. بسیاری از شهرها و شهرهای بزرگ دارای تیم‌های هاکی روی یخ هستند که در لیگ Deutsche Eishockey ، بالاترین لیگ کشور، بازی می‌کنند. اگر می توانید، ارزش دارد که برای رفتن و دیدن یک مسابقه بلیط تهیه کنید، زیرا بازی های هاکی روی یخ در آلمان با شور و اشتیاق فراوان برگزار میشود.

تیم ملی هاکی روی یخ آلمان در بین ده تیم برتر جهان قرار دارد. بدون شک، مشهورترین نامی که از هاکی روی یخ آلمان وجود دارد، اووه کروپ است، بازیکنی که قبل از اینکه مدیر تیم ملی هاکی روی یخ آلمان از سال 2005 تا 2011 شود، در جام استنلی با تیم کلرادو آوالانچ در ایالات متحده موفقیت های بسیاری را کسب کرد.

گلف

گلف در آلمان، مانند بسیاری از نقاط جهان، به عنوان یک ورزش مشارکتی بیشتر از یک ورزش تماشاگرپسند محبوب است. کمتر از 1٪ از مردم از گلف در آلمان لذت می برند، که اکثر آنها در کلوپ های عضو خصوصی بازی می کنند که در آن قوانین لباس و رفتار سختگیرانه اعمال می شود.

ورزش مورد علاقه آلمان ها چیست؟

همانطور که دیدیم، فوتبال و پس از آن هندبال و هاکی روی یخ محبوب‌ترین ورزش‌ها در آلمان هستند.

جایزه ورزشی آلمان چه نام دارد؟

مهمترین جایزه برای ورزش در این کشور، شخصیت ورزشی سال آلمان است. این جایزه در سال 1947 در آلمان غربی تأسیس شد، اما پس از اتحاد مجدد، به جایزه ای برای تمام شخصیت های ورزشی آلمان تبدیل شد و با جوایز بهترین ورزشکاران آلمان شرقی و بهترین زنان ورزشکار سال ادغام شد. برندگان گذشته عبارتند از: سباستین فتل ستاره فرمول 1، پاتریک لانگ ورزشکار سه گانه، آنجلیک کربر تنیسور، لورا دالمایر و یوهانس رایدزک اسکی باز.

آلمان ها مخترع چه ورزش هایی بودند؟

هندبال تا حدی در آلمان اختراع شد، جایی که در ابتدا توربال نام داشت، اما در تعدادی از کشورهای دیگر نیز ظهور کرد. اسکی روی چمن، راگبی زیر آب از معدود و نسبتاً ناشناخته ترین ورزش هایی هستند که واقعاً در آلمان اختراع شدند.

آلمان در المپیک در چه چیزی خوب است؟

در بازی‌های المپیک تابستانی، آلمان مدال‌های طلای زیادی برای ورزش‌هایی مانند قایق‌رانی، سوارکاری، دو و میدانی و قایقرانی و همچنین دوچرخه‌سواری، شنا و ژیمناستیک به دست آورده است. در بازی‌های المپیک زمستانی، بیاتلون، لوژ، اسکیت سرعت، و سورتمه‌ سورای همگی شاهد برنده شدن تعدادی مدال طلا توسط آلمان بوده‌اند.